Gastroenterologická ambulance

Ordinační doba

MUDr. František Matějovič
Středa – čtvrtek : 7.00 – 11.30

MUDr. Josef Švec
Středa : 16.00 – 20.00

Kontakty

Objednejte se
MUDr.  F. Matějovič
+420 354 474 255
st a čt 11.00 – 14:00

MUDr.  J. Švec
+420 354 474 216
čt 16.00 – 18:00

Personál

MUDr. František Matějovič

MUDr. Josef Švec

Štěpánka Řeháková
sestra

O ambulanci gastroenterologie

Gastroenterologická ambulance v Nemocnici Mariánské Lázně poskytuje komplexní léčbu pacientů s onemocněními zažívacího traktu od jícnu až po konečník, včetně žlučníku a slinivky břišní. Součástí péče je také moderní endoskopická diagnostika, která umožňuje pomocí videoendoskopů vyšetření zažívacího traktu. Dále pečujeme o pacienty s nespecifickými střevními záněty – Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, jaterními chorobami, chronickými záněty slinivky břišní, divertikulární chorobou, celiakií. Naše ambulance využívá dostupného nemocničního komplementu – laboratoř, RTG, USG a CT vyšetření.

Nabízíme diagnostiku a terapii chorob zažívacího traktu těmito metodami:

Gastroskopie: endoskopické vyšetření horní části trávicího traktu, t.j. jícnu, žaludku a dvanáctníku s možností odběru biopsie, polypektomie, diagnostiky přítomnosti infekce Helicobakterem pylori, stavění krvácení, extrakce cizích těles.

Kolonoskopie: endoskopické vyšetření konečníku, tlustého střeva a terminálního ilea (koncové části tenkého střeva) s možností odběru biopsie, polypektomie, endoskopické mukozální resekce , stavění krvácení.

CT virtuální kolonoskopie: vyšetření tlustého střeva určené k detekci polypů a karcinomů tlustého střeva v případě, kdy je optická kolonoskopie neúplná, netolerovaná, kontraindikovaná, pacientem odmítaná. Tato metoda ke spolehlivá pro záchyt větších polypů (nad 5 mm) a karcinomů tlustého střeva. Vyšetření se provádí pomocí CT přístroje, nevýhodou je nemožnost léčebného zákroku přímo ve střevě, není možné odebrání vzorku podezřelé tkáně pro histologické vyšetření.

Informace pro pacienty

Poslední pacient bude ošetřen 30 minut před koncem ordinační doby.