Očkovací místo

Kontakty

Očkovací místo
Telefon: +420 778 768 682
Email: info@neml.cz

Telefonické objednávky

Pondělí – pátek: 9:00 – 13:30

Ordinační doba

na objednání

Vážení pacienti,

od 1.8.2022 provádíme v Nemocnici Mariánské Lázně s.r.o. očkování proti onemocnění Covid-19.

Očkování je jedním z nejúčinnějších prostředků k omezení vzniku a šíření nákazy v populaci. Očkování slouží k ochraně před nákazou, zejména před jejím závažným průběhem s možnými komplikacemi a déletrvajícími následky. Jelikož nelze předem odhadnout, jak by v případě nákazy onemocnění Covid-19 probíhalo, je nejbezpečnější udělat vše pro to se tomuto onemocnění vyhnout.

S ohledem na aktuální nárust počtu případů onemocnění Covid-19 a doporučení Krajské hygienické stanice Vás žádáme, abyste při vstupu do očkovací ambulance a společných prostor zdravotnického zařízení používali ochranné prostředky dýchacích cest s účinností alespoň 94% (např. respirátor FFP2).

JAKOU VAKCÍNOU SE OČKUJE?

Očkujeme vakcínou firmy Pfizer – Comirnaty Original a Comirnaty Original /Omicron BA.4-5 

Aplikovány jsou jak posilující dávky, tak je zahájeno očkování u dosud neočkovaných klientů.

Modifikovanou vakcínu Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 lze podat pouze jako posilující dávku osobám starším 12 let s odstupem nejméně 3 měsíců od poslední podané dávky.

KDE NAJDU OČKOVACÍ MÍSTO?

Očkovací místo najdete v budově B, Infuzní stacionář

JAK SE MÁM REGISTROVAT K OČKOVÁNÍ A REZERVOVAT JEHO TERMÍN?

K rezervaci očkování využijte náš telefonní kontakt : 778 768 682 .

Objednávat se lze ve dnech : PO a ÚT 13:00 – 15:00 hod.

JAKÉ DOKLADY MÁM MÍT S SEBOU?

Při registraci v očkovacím centru stačí průkaz pojištěnce. Registrační pracovník s vámi vyplní dotazník o vašem zdravotním stavu. Pro urychlení registračního procesu si můžete dotazník s krátkou anamnézou stáhnout, vytisknout a vyplnit doma. V případě potřeby Vám poradí registrační pracovník.

OČKUJETE ZÁJEMCE BEZ PŘEDCHOZÍ REGISTRACE?

Ano, zájemce bez předchozí rezervace termínu očkujeme v provozní době očkovacího místa. Přestože neregistrované zájemce očkujeme, byli bychom rádi, kdybyste předchozí rezervaci využili. Usnadníte nám tak přípravu vakcín.

JAK SE MÁM NA OČKOVÁNÍ OBLÉCI?

Očkuje se do ramene, mějte prosím vhodné oblečení, nejlépe krátký rukáv.

MÁM SE DOSTAVIT NA OČKOVÁNÍ S PŘEDSTIHEM?

Prosíme osoby přicházející k očkování, aby dodržely čas, na který jsou registrované (a nechodily se zbytečně velkým časovým předstihem). Pomůžete tím eliminovat nadměrnou kumulaci čekajících osob. Očkovací látku máme připravenou pro všechny pozvané osoby na daný

MOHU HNED PO OČKOVÁNÍ ODEJÍT DOMŮ?

JAK POSTUPOVAT, KDYŽ SE U MNE VYSKYTNOU NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY PO OČKOVÁNÍ?
Případné bezprostřední nežádoucí účinky po očkování s Vámi bude řešit lékař očkovacího centra. Pokud se nežádoucí účinky dostaví později (bolest nebo otok v místě injekce, únava, bolest hlavy, bolest svalů či kloubů a méně často i mírná teplota nebo zimnice), obvykle do několika dní samy odezní bez nutnosti léčby. V případě, že zmíněné příznaky přetrvávají déle než tři dny, dochází k jejich zhoršení či se projeví jiné příznaky, kontaktujte svého praktického lékaře. V případě rozvoje závažných potíží mimo zdravotnické zařízení volejte Zdravotnickou záchrannou službu na telefonním čísle 155.

JAK ZÍSKÁM CERTIFIKÁT O OČKOVÁNÍ?

Certifikát o absolvování očkování ať už první, druhou nebo třetí či čtvrtou dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO – https://ocko.uzis.cz.